Co nas kształtuje? Kulturalna dawka na jesień

Wojewódzka Biblioteka Publiczna to nie tylko miejsce, w którym można znaleźć tysiące książek, ale także skarbnica kultury – muzyka, filmy, audiobooki w jednym miejscu. Dla seniorów, którzy cenią sobie dostęp do wyjątkowych utworów artystycznych, przygotowaliśmy zestawienie perełek, które z pewnością umilą wiele jesienno-zimowych wieczorów. Niech wypełnią wasze dni fascynujące historie, dźwięki i obrazy. Życzymy miłego odkrywania!

Muzyka

„Polska nostalgia 75+” dla miłośników polskiej muzyki lat minionych – to prawdziwy hołd dla piosenek, które przetrwały próbę czasu. Ta kompilacja zawiera największe przeboje, które towarzyszyły nam przez dziesięciolecia. To podróż w czasie, która przeniesie Was do pięknych, muzycznych lat przeszłości.

„Sanah śpiewa Poezyję” – młoda artystka, Sanah, która zdobyła serca słuchaczy swoim wyjątkowym głosem, postanowiła połączyć siły z poezją. To album, który łączy nowoczesność z klasyką, tworząc unikalny klimat. Idealny wybór na chwile refleksji.

„Road to the Sun” – Pat Metheny to legenda jazzu, a jego najnowszy album to mistrzostwo w każdym dźwięku. Melodia i technika gry gitarowej Metheny’ego przeniosą Was w świat, którym warto się delektować.

Książki

Seria „Pielęgniarki”  autorstwa Nadine Dorries o wspaniałych, pełnych poświęcenia kobietach. To opowieść o miłości, przyjaźni i nadziei w trudnych czasach. Każda książka to hisoria życia mieszkańców dzielnicy Liverpoolu – Lovely Lane.

“Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej” Anny Bikont i Joanny Szczęsnej to dla miłośników literatury i fascynatów postaci Wisławy Szymborskiej obowiązkowa lektura. Wnikliwe studium życia i twórczości jednej z najważniejszych poetek XX wieku.

Audiobooki

„Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie” Jessici Knoll (czyta: Anna Krypczyk) wciągnie Was od pierwszej minuty. Przeplatające się wątki tajemnic i niespodzianek uczynią Wasze długie, zimowe wieczory pełnymi emocji. Czy najszczęśliwsza dziewczyna na świecie odkryje przed światem mroczną tajemnicę?

Chcesz zrozumieć, jak dbać o swoje ciało i umysł? „Zdrowie. Nie daj się chorobie” Andrzeja Janusa (czyta: Roch Siemianowski) to poradnik zdrowotny, a wiedza zawarta w tej audioksiążce to prawdziwy skarb, który warto odkryć.

„Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości” Agaty Romaniuk (czyta: Agata Romaniuk) opowiada o miłości, która jest wiecznym źródłem inspiracji. Te historie o późnych miłościach dowodzą, że uczucie to nie zna wieku. To wzruszający hołd dla emocji, które towarzyszą nam przez całe życie.

Filmy

„Bullet Train” to ekscytujący thriller z udziałem wielu znanych aktorów i gwarancja emocji i niespodzianek. Świetny wybór na wieczór z popcornem i adrenaliną

Macie ochotę na pełną humoru komedię? „Nie martw się, kochanie” pomoże oderwać się od codzienności i wywoła uśmiech na Waszych twarzach. Świetna rozrywka na zimowe popołudnia.

A może zainteresuje Was wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu? „Gdzie śpiewają raki” to film, który porusza i zmusza do refleksji. Opowieść o sile ludzkiego ducha i o tym, że kształtuje nas dzieciństwo.

FOT: freepik.com