Pocztówki z podróży

Barbara Szpakowska-Bartyś, która aktywnie działa w środowisku olsztyńskich seniorów, dzieli się z nami wrażeniami z niesamowitego rejsu, dzięki któremu miała okazję podziwiać piękne widoki z kilku krajów.

– W czerwcu ubiegłego roku rodzinnie wypłynęliśmy w podróż statkiem pasażerskim AIDA Cosma, który na pokład zabierał ok. 6600 pasażerów. Jego gabaryty robiły wrażenie. Statek miał wysokość 18 pięter – wspomina Barbara Szpakowska-Bartyś. – Ja przebywałam na jego dziesiątym piętrze,
z balkonem widokowym na morze. To był rejs po Morzu Śródziemnym. Nocami statek płynął, a w dzień wpływaliśmy do portów i zwiedzaliśmy kolejne, piękne okolice.
W czasie wyprawy tych cudownych i zapierających dech w piersiach było wiele. Wśród nich była Majorka, ale też Sardynia – port Cagliari, Rzym – port Civitavecchia, Francja – port Marsylia; Hiszpania – port Barcelona. Załączam zdjęcia z tego wyjątkowego, morskiego czasu. Taki rejs polecam każdemu. Olśniewające zabytki, kultura, smaki, zapachy. Coś nie do opisania – kończy.


Nieustająco zachęcamy Państwa do podzielenia się z nami opowieściami z wyprawy (podróży albo wycieczki), do której chętnie wracacie wspomnieniami, o której z wypiekami na twarzy opowiadacie w gronie rodziny czy znajomych albo jest ona dla Was zwyczajnie ważna, wzruszająca itp. Wasze wspomnienia będziemy sukcesywnie zamieszczać
w kolejnych numerach Generacji – Magazynie Środowisk Osób Starszych. Opis wyprawy powinien zawierać 1500 znaków. Do niego należy dołączyć jedno, dwa zdjęcia. Niech te wspomnienia będą dla nas inspiracją!

Zdjęcia i opisy prosimy wysyłać na adres: generacja@federacjafosa.pl.