Dajmy się ponieść kreatywności!

Sabina Maria Dąbrowska jest stałą felietonistką „Generacji”. Moda to ścieżka życia, która uruchamia opowieści, wspomnienia i odkrywa nowe wizje, by dumnie iść przed siebie – pisze.

        Ubiór to wielka opowieść o człowieku. To, co przeżywamy, ma odzwierciedlenie w naszym codziennym ubiorze. Ważne więc, by strój nas nie ograniczał, niech będzie lekkość, swoboda, powiew świeżości, bo taka jest wiosna. Za nami modelkami – amatorkami, reprezentującymi Olsztyńską Radę Seniorów, dwa bogate w treści pokazy modowe. Na pokazie w listopadzie 2023 roku zaprezentowałyśmy stylizacje z wykorzystaniem ubrań z drugiego obiegu. W czasie tegorocznego pokazu założyłyśmy stroje karnawałowe z własnej szafy. Ciekawe jest to, że coraz odważniejszym krokiem wchodzą na wybieg modelki 60 plus i nie prezentują się w tradycyjnych pastelowych garsonkach, a w pięknych ubraniach z drugiej ręki, czy z własnej garderoby. Obserwatorzy obu pokazów byli oczarowani naszą prezencją. To świat kobiecej dojrzałości, świadomej i pełnej, otwartości. Takie zdrowe podejście do tematu wyzwala w nas chęć tworzenia stylizacji tanim kosztem. Nastaje moda na nadawanie ubraniom i tkaninom drugiego życia. To nas buduje, rozwija  i pozwala rozbudzać wyobraźnię. Sklepy z używaną odzieżą są u nas w rozkwicie, więc nie trzeba poświecić wiele czasu i pieniędzy, aby nabyć ciekawe ubranie czy torebkę. Nie oznacza to jednak, że wizerunek modowy ma być całym naszym życiem. Warto jedynie dbać o to, by nasz strój był estetyczny i odpowiedni do dnia i okoliczności. Ostatnio zastanawiam się nad tym włączeniem do swoich stylizacji więcej kolorów, co może przyczynić się również do uzyskania zadowalającego efektu. Moda to sztuka, a sztuka ma wielką moc terapii.

Dajmy się porwać wiosennej kreatywności, by ubrania stały się dla nas nową energią, oznaką pogody ducha, porywem subtelności kobiecej. Wiosenne barwy pozwalają na tworzenie niebanalnych stylizacji, poprawiających nastrój i podkreślenia dojrzałego piękna. Odcienie pastelowe łatwo dają się połączyć w zestaw zarówno w wersji sportowej, codziennej jak i okazjonalnej. Ubrania  bez dużych wzorów są bardziej eleganckie i łatwiej je wystylizować. Modową inspiracją mogą być gwiazdy showbiznesu. Pozwólmy sobie na  większą odwagę, uczmy się budować pewność siebie, szczególnie w okresie wiosennego  przebudzenia. Przejmowanie się opiniami innych nie ma sensu.  Odważmy się na więcej koloru, bądźmy jak kolorowe ptaki na wiosnę. Niech każdy dzień będzie świętem elegancji, niekonwencjonalnych rozwiązań, zapachem perfum, szyku i niezależności.  Nie określa nas wiek, ale energia, którą mamy w sobie. Moda to ścieżka życia, która uruchamia opowieści, wspomnienia i odkrywa nowe wizje, by dumnie iść przed siebie. Takiego postrzegania siebie i świata życzę, szczególnie  w okresie budzącej się do życia  przyrody. Załóżcie różowe okulary jako dodatek do osobistego dojrzałego piękna  i urody. Życzę, abyście pokochały siebie pełnym sercem, bo najpiękniejsze, co może założyć kobieta, to pewność siebie i wiara w swoją moc. Moda to ścieżka życia, która uruchamia opowieści, wspomnienia, odgrywa nową wizję, by dumna iść przed siebie w blasku promieni wiosennego, życzliwego słońca.

Sabina Maria Dąbrowska – aktywnie działa w środowisku seniorskim, autorka podejmuje działania kulturalne i pomocowe łącząc środowiska ludzi w różnym wieku. Interesuje się modą.