Informacje dla opiekunów osób starszych

Informacje dla opiekunów osób starszych

Czy wiesz, że:

Możesz pomóc nam to zmieniać wspierając finansowo:

30 zł to godzina pracy doradcy kluczowego, który tworzy i aktualizuje bazę oraz udziela informacji opiekunom (osobom?) jej poszukującym

Wielość instytucji pomocowych, gąszcz procedur liczba spraw do załatwienia „na już”, wniosków do wypełnienia i instytucji do odwiedzenia to rzeczywistość, z którą stykają się opiekunowie osób niesamodzielnych. Gdzie wypożyczyć materac, jak załatwić refundację, skąd wziąć opiekunkę? To pytania, na które odpowiedzą nasi doradcy.

 

Zorganizowane przez Federację FOSa warsztaty konsultacyjne, których uczestnikami byli pracownicy ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych wspierających rodziny, pracownicy środowiskowi szpitali a także sami seniorzy pokazały, że nie istnieje jeden system informacji o prawach i formach wsparcia dla osób niesamodzielnych. Trudność w odnalezieniu się w skomplikowanym systemie zasiłków i usług porozrzucanych po różnych instytucjach znacząco utrudnia sprawowanie opieki.

Brak kompleksowej, zebranej w jednym miejscu informacji powoduje, że opiekun zamiast skupić się na poprawie jakości życia swojego podopiecznego traci czas i energię na zdobycie niezbędnej wiedzy.

Naszym zadaniem jest, aby opiekun osoby niesamodzielnej otrzymał jak najwięcej przydatnych mu informacji. Dlatego nasza baza nie ogranicza się wyłącznie do danych teleadresowych instytucji ale zbiera i udostępnia widzę praktyczną w formie tekstowej i multimedialnej o praktycznych aspektach opieki i pielęgnacji. Jest również bazą wiedzy o sposobach zadbania o siebie, jako opiekuna, aby móc w pełnym zdrowiu sprawować tak ważną i potrzebną opiekę nad członkiem rodziny.

Federacja FOSa

ul. Partyzantów 1/2 pok. 200, 10-535 Olsztyn

poniedziałek – piątek 8.00-16.00

Kontakt:

Monika Michniewicz

e-mail: strefapomocy@federacjafosa.pl

tel. +48 799 099 862