Death cafe – spotkanie o odchodzeniu

Instytut Dobrej Śmierci oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zapraszają do Death Cafe – przestrzeni dialogu o śmierci z Edytą Skolmowską.
Data: 16 listopada (czwartek) 2023, godz. 17:00
Miejsce: MOK w Olsztynie, Kamienica Naujacka,
ul. Dąbrowszczaków 3, sala nr 303.
O wydarzeniu:
Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne?
W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.
DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.
Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie
DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.
Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe: https://deathcafe.com
Zapisy: edytaskolmowska@op.pl lub pod numerem: 513 042 585
Wstęp wolny
Prowadząca:
EDYTA SKOLMOWSKA
Z zawodu jestem pielęgniarką – specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego i opieki długoterminowej, ponadto wykładowcą na kierunku pielęgniarskim, wolontariuszką i fundraiserką. Prowadzę zakład opiekuńczo-leczniczy dla pacjentów w bardzo ciężkim stanie, w tym pacjentów u schyłku życia. Dodatkowo jestem absolwentką studiów podyplomowych w zakresie Life Coachingu. Jestem również praktykiem Soul Body Fusion® i Theta Healing® Basic DNA.
Od wielu lat przedmiotem moich zainteresowań jest problematyka śmierci, procesu umierania, towarzyszenia osobom umierającym i osobom w żałobie zarówno w kontekście osób w stanie terminalnym i ich bliskich, jak i postrzegania tego tematu przez personel medyczny. Biorę aktywny udział w tworzeniu przestrzeni, w której śmierć nie jest tematem tabu. Moim celem jest działanie na rzecz zmiany świadomości ludzi i oswajanie ich z naturalnym procesem umierania i śmiercią, a także aktywność na rzecz środowiska medycznego, aby „odmedycznić” śmierć.
Zapisy: edytaskolmowska@op.pl
Wstęp wolny
tekst: MOK Olsztyn