FOSa Dzieciom i Seniorom

Pomóż im, by też mogli mieć święta. Po raz siedemnasty odbywa się akcja „FOSa dzieciom i seniorom”.

W 2022 roku ok. 1,8 mln Polaków żyło w skrajnym ubóstwie, w tym 396 tys. dzieci i 287 tys. seniorów. Dla wielu z nich świętowanie Bożego Narodzenia jest marzeniem. Dlatego Federacja FOSa od kilkunastu lat organizuje akcję „FOSa dzieciom i seniorom”.

Celem akcji  jest przekazanie świątecznych paczek osobom najbardziej potrzebującym pomocy. Ubiegłoroczne działanie pozwoliło  na obdarowanie świątecznymi prezentami niemal 300 osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej. To rodziny żyjące w trudnych warunkach, osoby starsze, do których pomoc nie dociera lub dociera w ograniczonym zakresie.

Nasze przedsięwzięcie co roku daje odrobinę radości i nadziei w świątecznym okresie osobom, które na co dzień nie mogą liczyć na wystarczającą pomoc i wsparcie. Dlatego też już po raz siedemnasty pragniemy zaangażować partnerów do wsparcia naszego działania.

Od kilku lat współpracujemy podczas tej akcji z kilkudziesięcioma partnerami, firmami i instytucjami. Jak co roku zbiórka prowadzona będzie w zaprzyjaźnionych instytucjach na terenie Olsztyna i poza nim. W poprzednich edycjach prowadziliśmy tylko zbiórki rzeczowe – w tym odzieży i zabawek. Po raz kolejny akcji towarzyszyć  będzie również zbiórka finansowa zarejestrowana na portalu ZRZUTKA.PL pod nazwą „FOSa dzieciom i seniorom”.

Zwracamy się więc do Was z prośbą o wsparcie naszego działania za pośrednictwem https://zrzutka.pl/erar49

Wpłać dowolną kwotę na naszą zbiórkę i poczuj magię świątecznego pomagania!

KAŻDA WPŁACONA ZŁOTÓWKA MA ZNACZENIE! RAZEM MOŻEMY SPRAWIĆ, ŻE NADCHODZĄCE ŚWIĘTA BĘDĄ RADOSNE DLA WSZYSTKICH!!! TO TAKIE PROSTE!

Nawet najmniejsza wpłacona kwota ma znaczenie.

10 zł – pozwoli nam na wzbogacenie paczki o niezbędne produkty spożywcze, np. makarony, mąka, olej, cukier, herbata, itp.;

30 zł – to już dodatkowe środki na artykuły higieniczne i kosmetyki;

50 zł –  i naszą paczkę osłodzi garść łakoci, których smak wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka i seniora;

100 zł – to już superpaczka wypchana po brzegi – jeśli będziesz miał chęć, podpiszemy ją Twoim imieniem i nazwiskiem oraz wyjątkową dedykacją dla obdarowanej osoby!

Pomaganie sprawia, że świat wokół nas staje się lepszy. Dołącz do grona wspierających, a sprawisz, że potrzebujące osoby będą mogły zasiąść przy świątecznym stole. Wszelkich informacji udziela Zespół Centrum Wolontariatu przy Federacji FOSa, e-mail: m.chojnacka@federacjafosa.pl,  tel. do koordynatorki akcji Magdalena Chojnacka – 574-504-669.