Media włączyły się w akcję

Lokalne media, w tym stacje radiowe Radio Olsztyn, Radio Puls, Meloradio, Radio UWM FM – wspierają nową akcję kampanii “POTRZEBNI”. Napisali również o nas olsztn24.pl olsztyn.com.pl, Gazeta Olsztyńska oraz UKIEL Magazine.
Koordynatorzy kampanii „Samotność nie wyjeżdża na wakacje” przypominają, że wolontariusze, na których mogą polegać samotni seniorzy, potrzebni są przez cały rok i zapraszają wszystkich chętnych do kontaktu i współpracy.

Co piąty polski senior po 80. roku życia wychodzi z domu raz na pół roku lub rzadziej. „Samotność nie wyjeżdża na wakacje” to kampania Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa w Olsztynie, która czeka na wolontariuszy.

– Czekają także seniorzy, często niestety zapomniani przez otaczających ich ludzi – mówi Aneta Fabisiak-Hill z fundacji FOSa. – Zachęcamy, żeby rozejrzeć się wokół, może wśród sąsiadów jest osoba starsza, która potrzebuje pomocy lub towarzystwa.

Do udziału w akcji zachęca Stanisław Brzozowski, społeczny rzecznik praw osób starszych na Warmii i Mazurach, jedyny taki rzecznik w Polsce, który dodaje, że seniorów nie stać na wyjazd wakacyjny.

– To wynika z sytuacji finansowej osób starszych (…) Takie odcięcie się od społecznego funkcjonowania, także w tej sferze wypoczynku, rozrywki powoduje izolację, a izolacja powoduje depresję – mówi Stanisław Brzozowski.

Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję społeczną.
Tutaj można pobrać plakat: PLAKAT