POTRZEBNI. Warmińsko-Mazurski konkurs na Aktywnego Seniora/Seniorkę i Najlepszą Inicjatywę Seniorską

W trakcie czwartej odsłony Wojewódzkiego Spotkania Rad Seniorów Federacji FOSa odbyło się również uroczyste rozstrzygnięcie plebiscytu „POTRZEBNI. Warmińsko-Mazurskiego konkursu na Aktywnego Seniora/Seniorkę i Najlepszą Inicjatywę Seniorską”.
W Kapitule Konkursu znaleźli się przedstawiciele Federacji FOSa, laureaci poprzednich edycji konkursu, reprezentant Wojewódzkiej Rady Seniorów oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.
Oto laureaci Warmińsko-Mazurskiego konkursu na Aktywnego Seniora/Seniorkę.
Wyróżnienia otrzymali:
Alicja Wąsik założycielka i prezeska Stowarzyszenia „Nasza wieś” z Frączek, twórczyni Akademii Seniora Gminy Dywity stawiająca sobie za cel dobro lokalnej społeczności;
Irena Miotk członkini zarządu Stowarzyszenia UTW w Morągu, liderka, autorka projektów, jej dewizą jest być z ludźmi i dla ludzi;
Barbara Borawska, prezeska Klubu Krajoznawców PTTK przy UTW w Olsztynie oraz członkini Zarządu Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie, propagatorka turystyki i aktywnego spędzania czasu przez seniorów;
Jarosław Czerniawski – lider zespołu „Z WIGOREM” przy Jarockiej Akademii III Wieku, niesamowicie pozytywnie aktywna postać, mistrz jazdy na rolkach, facet z kosmicznie pozytywną energią.
I miejsce w kategorii “Aktywna seniorka” zajęła Maria Popieluch
Prezeska Stowarzyszenia na rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „PROMYK” w Giżycku, inicjatorka wielu akcji charytatywnych, unikalna osobowość, wielkie serce i osoba z ogromną energią.
W trakcie rozstrzygnięcia konkursu poznaliśmy również laureatów w kategorii “Najlepsza inicjatywa seniorska”.
Wyróżnienie otrzymał Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie za wywieranie pozytywnego wpływu na społeczność lokalną Gminy Jedwabno, za zmianę wizerunku osoby starszej, przeciwdziałanie stereotypom i pokazywanie, że w każdym wieku można dobrze się bawić i aktywnie spędzać czas.
Za najlepszą inicjatywę seniorską jury uznało przedsięwzięcie Banku Żywności w Olsztynie i #AkcjęZupa.
Za 3200 obiadów przygotowanych i wydanych seniorom w trakcie pandemii oraz zapewnienie osobom starszym choć minimalnego w tym trudnym okresie kontaktu z drugim człowiekiem. Nagrodę odebrała Jolanta Markiewicz, kierownik promocji i komunikacji w Banku Żywności w Olsztynie.