Reportaż: Tańczą i spełniają marzenia

Tańczą byłe właścicielki firm, urzędniczki, księgowe. Na emeryturze spełniają marzenia. Wśród nich są Power Seniorki z Klub Tańca Towarzyskiego „Power Dance”, który mieści się w klubie „”Agora-SM Pojezierze”” w Olsztynie. Zapraszamy do obejrzenia reportażu czasopisma „Generacja”. https://www.facebook.com/potrzebniPL/videos/519140013782836/

Występują na scenie, zdobywają uznanie. Podkreślają, że pasja dodaje nam skrzydeł. I zamiast łykać kolejne tabletki na poprawę pamięci,  można wybrać taniec. Pigułka tańca raz w tygodniu daje niesamowite efekty. Bo na jednej pasji już się nie kończy.

Katarzyna Korzeb, trenerka, która prowadzi grupę Power Seniorek mówi również:

— Jeśli mówimy o tańcu rekreacyjnym, to każdy wiek jest dobry na początek. Od 2000 roku w naszym klubie prowadzę zajęcia dla dorosłych. Pomysł na ich prowadzenie przywiozłam właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Wiele lat temu taka forma nie była u nas jeszcze popularna, a my zaczęliśmy prowadzić kursy tańca dla dorosłych w KTS „Power Dance”, który mieści się w klubie „”Agora-SM Pojezierze”” w Olsztynie — mówi trenerka. — Z roku na rok zainteresowanie rośnie. W tej chwili mamy kilka grup. Ich uczestnicy doceniają nasze zajęcia i to, że raz w tygodniu mogą przyjść, spędzić czas w dobrym towarzystwie, poruszać się i nauczyć się walca, tanga, samby i wielu innych tańców.

Co daje taniec?

— Taniec rozwija na wielu płaszczyznach — zapewnia Katarzyna Korzeb. — Przede wszystkim pod względem naszej sprawności fizycznej, ponieważ angażuje wszystkie stawy i mięśnie. Poprawia krążenie krwi, poprawia metabolizm, reguluje poziom ciśnienia, a nawet poziomu cukru we krwi. Pozwala utrzymać nie tylko dobrą kondycję, ale jest też znakomitym antydepresantem. Poprawia nastrój, zmniejsza napięcie, redukuje stres i pozwala zapomnieć o codziennych troskach. Kiedy uczestnicy zajęć przychodzą, mówię im: „pamiętajcie, jesteście tutaj tylko dla siebie”. Nie myślcie o tym, co zostawiliście w domach. Po prostu bądźcie tu i teraz. I zawsze mówcie o sobie dobrze.

Reportaż powstał w wyniku realizacji projektu „Generacja- Wzmacniamy głos seniorów” sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Autorzy reportażu:

Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Michał Kupisz