Rozmowa live z Beatą Jakubiak o opiece

Jak poradzić sobie z wyzwaniami nowej roli – opiekuna osoby zależnej?
Jak opiekować się chorą, starszą, bliską osobą, by nie zrobić jej i sobie krzywdy? Jak ulżyć w cierpieniu? Co nas czeka i jakie są wyzwania opiekowania się chorym bliskim? Skąd czerpać wiedzę i wskazówki na temat opieki? W jaki sposób starać się o dofinansowanie? Skąd wziąć potrzebne informacje? Jak poradzić sobie z długotrwałym stresem?
Dołącz do spotkania z Beatą Jakubiak – animatorką społeczną, która na co dzień, od ponad 20 lat sprawuje wraz z rodziną wymagającą, trudną opiekę nad chorą najbliższą osobą. Podzieli się z nami swoim doświadczeniem w wywiadzie live udzielonym redaktor Katarzynie Janków-Mazurkiewicz.
Transmisja live na Facebook’u kampanii „Potrzebni” https://www.facebook.com/potrzebniPL , już w ten czwartek, 6 maja, o godzinie 17.30.
Masz podobne doświadczenia – w czasie transmisji będzie możliwość zadawanie pytań naszemu Gościowi!
Opieka nad osobą zależną to wiele wyzwań, z którymi spotykamy się po raz pierwszy. Opiekunowie doświadczają wielu różnorodnych problemów. Muszą łączyć wiele ról związanych z pracą zawodową, ale też wspieraniem bliskiej osoby. Właśnie dlatego Federacja FOSa podjęła się misji stworzenia kompleksowego systemu wsparcia dla osób starszych, wymagających opieki i ich opiekunów. W tym celu uruchomiliśmy kampanię społeczno-fundraisingową „Potrzebni” a także powołaliśmy do życia Regionalną Strefę Pomocy czyli jedyne w województwie Centrum Informacji i Koordynacji dla Osób Niesamodzielnych i ich Rodzin, które kompleksowo wspiera osoby opiekujące się osobami bliskimi, które z różnych powodów utraciły zdrowie i samodzielność.