Spotkanie Olsztyńskiej Rady Seniorów z Rzecznikiem Praw Osób Starszych

W siedzibie Olsztyńskiej Rady Seniorów 27 maja odbyło się Rzecznikiem Praw Osób Starszych, który poruszał ważny i aktualny temat dotyczący Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej w kontekście osób starszych. Wśród gości był również Mirosław Arczak, radny, który mówił o tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Olsztyńskiej Rady Seniorów, którzy inicjują wiele ciekawych wydarzeń i są otwarci na wspólne działania na rzecz lokalnej społeczności.

W czasie wydarzenia wszyscy zainteresowani mogli otrzymać informacje dotyczące obecnej sytuacji osób starszych.

O Karcie Praw Podstawowych UE w kontekście osób starszych opowiadał Stanisław Brzozowski, Rzecznik Praw Osób  Starszych, który wspominał również o najpopularniejszych metodach oszustów, czyli m.in. phishingu, czyli metodzie, w której cyberprzestępcy podszywając się pod firmy kurierskie czy urzędy administracji starają się wyłudzać nasze dane do logowania np. do kont bankowych czy używanych przez nas kont społecznościowych. On tym, jak wziąć udział w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim mówił Mirosław Arczak z rady miejskiej w Olsztynie.  O też, na prośbę seniorów, opowiedział o zasadach wyborów rady miejskiej.

O ciekawej pasji i połączeniu hobby ze sposobem na życie – Clementine Dr., która opowiedziała o popularności hobby horse oraz sposobach na integrację.

Spotkanie otwarte dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego z Rzecznikiem Praw Osób Starszych odbyło się w ramach projektu “Senior Worths: godność osób starszych i niesamodzielnych to prawo podstawowe!” Tematem było omówienie zapisów w Karcie Praw Podstawowych UE
w kontekście osób starszych, wraz z konkretnymi przykładami łamania praw seniorów/seniorek.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Komisji Europejskiej. Unia Europejska ani organ przyznający nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021 – 2027.