36 numer GENERACJI pod choinką!

Redakcja Magazynu Środowisk Osób Starszych GENERACJA, ma przyjemność oddać w Państwa ręce najświeższy numer naszego wydawnictwa.

Wewnątrz numeru prezentujemy Państwu laureatów kolejnej edycji Warmińsko-Mazurskiego Konkursu na Aktywnego Seniora/Seniorkę i Najlepszą Inicjatywę Seniorską „POTRZEBNI”. To ludzie, którzy zmieniają na lepsze rzeczywistość wokół siebie. Warto ich poznać.
W ramach cyklu prezentującego ciekawe i przyjazne placówki jest też i kolejny Środowiskowy Dom Samopomocy, tym razem z Ostródy.
Sporo uwagi poświęciliśmy kulturze. Znajdą więc Państwo i informacje nt. bieżących ofert, i ciekawe rozmowy, i informacje nt. uczestnictwa w kulturze. Polecamy też lekturę poruszających prac poświęconych nadziei, nagrodzonych w kolejnym konkursie „O Laur Generacji”.
Jak zwykle jest też trochę mody i trochę podróży.
Z poważnych tematów prezentujemy Państwu szczyptę informacji nt. przepisów prawnych, dotyczących środowiska seniorskiego. Podejmujemy
temat wykluczenia komunikacyjnego, tak bardzo wpływającego na życie wielu mieszkańców regionu. Jak zwykle prezentujemy informacje od rzeczników praw osób starszych. Skorzystaliśmy też z okazji goszczenia na gali ogólnopolskiego konkursu „Twarze ubóstwa” i porozmawialiśmy z jednym z laureatów konkursu, Zbigniewem Borkiem z „Polityki”.

36 NUMER GENERACJI DO POBRANIA TUTAJGeneracja 36 epub